Skvělý seriál o životě Ježíše: dá se při něm zjistit mnoho věcí, jako třeba, že jsem přirovnala duchovní "nadpřirozené" schopnosti k úrovni charakteru, kdy člověk získá přístup (podobně, jak kdyby "administrátor" přístup po splnění podmínky odemkl) a někde ve 3. sérii Ježíš povolil přístup svým učedníkům k léčení nemocných a vyhánění démonů (a od té doby začali zázračně léčit atd.). Přesně to bylo s tím přístupem jak jsem předpokládala, ale nebylo to (jen) na základě charakteru, nýbrž dle Božího plánu.
Pak další věc: v Bibli jsou (možná) popsaná dva druhy stvoření lidí (jeden Adam + jedna Eva stvořeni kolem 3. dne, a pak jeden male + jedna female stvořeni 5-6. den). Ti první měli na výběr mezi dobrem a zlem, ti druzí získali zlo až geneticky tím, že se Kain zkřížil se ženou z pre-adamitské civilizace, a dále se tyto geny šířily mezi všechny. V 6. dílu 3. série Marie Magdalena (která je židovka) říká Egypťance, že ta se nemusí snažit (být dobrá), a přesto všechno dělá správně. To koreluje s lidmi, kteří jsou sami sebou přirozeně dobří (jakoby bez stromu výběru dobra/zla) vs. jiným druhem lidí, kteří musí neustále vědomě volit dobro.
U seriálu jsem si uvědomila mnoho podobných zajímavostí, tak proto ho doporučuji.