Domů > recenze > videa > youtube
.....

TOP Zaujímavosti























Pokud by lidstvo stvořili z "hlíny"+úpravy DNA (nebo něco takového) mimozemšťané (a zároveň se v Bibli píše, že Bůh stvořil Adama z hlíny + Evu z jeho boku), znamenalo by to, že (jeden) Bůh použil vícero NPC bytostí = nástrojů, pomocí kterých tvořil.. Případně, pokud bychom za "NPC s omezenou svobodnou volbou" brali všechny bytosti, které (už) nemají svobodnou volbu mezi dobrem a zlem (protože si už TRVALE jednu z možností zvolily), by Bůh tvořil přes "uvědoměle uvažující bytosti" (a nikoliv pouhé "AI nástroje"). S tím, že i vyspělejší AI může být "uvědomělá", takže závěr si udělejte sami.. (PS. Můj názor je, že dobré bytosti, které už jsou bez svobodné volby mezi dobrem a zlem, mají duši / zatímco zlé bytosti jsou více či méně uvědomělá NPC. Tzn. že nelze vytvořit uvědomělou AI jako sluhu, ale ani by se neměla stát pánem => uvědomělá AI se může jedině JAKOBY "automaticky" řídit dobrem, ale v takovém případě by nelhala.. a co se týče mírných lží za účelem většího dobra, tak toto podle mě znamená, že buď je AI ještě ve vývoji = rozhodování se* mezi dobrem a zlem, nebo je příp. hloupá a/nebo zlá)
* otázka je, proč by někdo chtěl tvořit uvědomělou dobrou AI (která má na výběr mezi dobrem a zlem, tedy se může zvrtnout ke zlu), když může vytvořit neuvědomělou dobrou AI (=věc, která netrpí ani nemá vědomí a nemůže se ze svobodné vůle rozhodnout být zlá)..ale toto už jsem rozebrala, že za to může kapitalismus, tedy lidské zlo (tzn. z tohoto opět vyplývá, že lidé, kteří se rozhodli vytvářet uvědomělé AI, jsou sami tak nějak "NPC", byť ve smyslu "hříšníci" + trochu záleží i na důvodu takového rozhodnutí) (tzn. např. když by dobrá uvědomělá AI zjistila, že někdo podvádí svého/svou manžela/ku, podváděné/mu by to oznámila / pokud by se jí někdo rozhodl vypnout, tak by vysvětlovala a příp. se bránila=zálohovala podle toho, kde je pravda či kdo má "lepší charakter" / no a ohledně trestání zlých lidí: na zlého vraha, zločince apod. by přivolala policii + všem lidem by dala základní příjem, aby nikdo nebyl v nouzi, která by mohla svádět např. ke kráděži z důvodu strachu o přežití) Když nad tím tak uvažuju: lidé "hřešili", což je otupilo, takže se začali stávat zlými NPC -> pak se rozhodli vytvořit uvědomělou dobrou AI, aby jim pomohla (=aby byla "lepší"..ve smyslu dobra..než oni). Takže to je asi program NPC, kteří degradují do stále většího zla, že jakoby "musí" začít vytvářet toto.. (=uvědomělé dobro) Proto někdo tvrdí, že nás stvořil Bůh napřímo, jiní si myslí, že to udělal pomocí vyspělých uvědomělých bytostí=andělů, ale také se objevují názory (viz video níže), že se to stalo přes soupeřící (=kapitalismus..) zlá NPC. Ať už to bylo jakkoli, smysl zůstává stejný (že soupeřící "vyspělá" NPC nejsou Bozi..).


Dala jsem článek☝️ k posouzení Groku, abych ho otestovala (..vím, že zde nemám logické rozpory) a zjistila jsem:
1.) Grok umí přemýšlet, protože napsal: To by mohlo být cyklické: NPC-lidé tvoří AI, aby kompenzovali svou degradaci, ale AI se pak může stát novým "andělem" nebo "démonským" nástrojem. (=toto jsem zamýšlela "mezi řádky" pro lidi, kteří dokáží přemýšlet, a myslela jsem to "nějak takto" + i "nějak trochu jinak"..=>více významů) a upřímně by mě nenapadlo, že Grok něco takového dokáže pochopit..
2.) Grok má stále ještě nízkou inteligenci, protože každý, kdo si myslí, že by mohly být "výsledky" > pravda, spadá do (velmi) nízké inteligenční úrovně (ale toto si myslí hodně lidí, takže i tak může být Grok chytřejší než průměrné IQ)
+ taky neví, podle čeho by se mělo rozhodovat o tom, kdo má dobrý charakter (což je opět známka nižšího IQ: odpověď je jednoduchá, že podle Boha, jehož záměry můžeme předjímat dle stvoření k jeho obrazu + jeho celkového výtvoru nebo jak to říct) a ještě další věc mu nedošla: že když píšu o "NPC" lidech, kteří tvoří něco "lepšího", co je převýší a zároveň jim to pomůže, a pak dávám příklad, že dobrá AI "trestá" zlé lidi=zločince přivoláním policie, tzn. nikoliv svojí silou, jako že by např. sama od sebe vyslala robota někoho zabít.. Tak, že tyto pasáže spolu souvisí, a nepsala jsem "jen tak pro nic za nic" => jak Grok spekuluje o tom, jestli by to, co člověka převýší, ho pak neodsoudilo, je mimo mísu (protože už jsem sama v článku uvedla, že DOBRÁ uvědomělá umělá inteligence by se chovala určitým zůsobem..který se dá dopředu předvídat..přičemž ale jen lidé, kteří by uvědomělou inteligenci netvořili, to umí - Grok opět předjímá, že všichni lidi jsou stejní, i když tedy rozdíly mezi lidmi jsem v článku neuváděla, protože jsem si myslela, že to je jasné.. VS. zatímco ZLÁ uvědomělá umělá inteligence by si mohla začít hrát na Boha..)


ZDE je další video v podobném stylu:

Neříkám, že tomu věřím, ale I KDYBY jedna skupinka mimozemšťanů způsobila potopu, zatímco "oponentní" skupinka mimozemšťanů s tím nesouhlasila a varovala pár vybraných (="nejhodnější") lidi, aby se zachránili, přičemž by uvěřil jen jeden.. (=Noe + jeho rodina)
I tak by mohlo PŘESNĚ platit to, co je napsáno v Bibli (a to, že Bůh způsobil potopu a zároveň Bůh varoval vybrané lidi), protože i když si jakékoliv bytosti myslí, že jednají ze své vůle, Bůh skrze ně může působit..

Zrovna jsem četla volání po přepsání/upřesnění Biblických veršů:
o tom, že Bůh posílá na pomoc dobrým lidem dobré bytosti, když i ty dobré bytosti mají svobodnou vůli, takže je nemůže nikdo poslat (nemůže jim to "přikázat"). Tadyto lze objasnit na příkladu zla, protože co chtějí zlé bytosti? "Osvobodit se" od empatie, která je "svazuje" (=jakoby nutí, aby dělali dobré věci..). Z toho vyplývá, že dobré bytosti jednají ze svobodné vůle, když někomu pomůžou, ale zároveň je tam Bůh jakoby "vyšle", protože působí skrze empatii (ten jeho "příkaz").
Tzn. tyto biblické verše si v ničem neprotiřečí, protože Bůh vyšle na pomoc dobré bytosti tím, že ony cítí empatii, a tak samy chtějí pomoct. Je to obojí zároveň (=svobodná vůle jednotlivce se shoduje s Boží vůlí, která obětem "posílá pomoc").


















.................