ZDE je další video v podobném stylu:
Neříkám, že tomu věřím, ale I KDYBY jedna skupinka mimozemšťanů způsobila potopu, zatímco "oponentní" skupinka mimozemšťanů s tím nesouhlasila a varovala pár vybraných (="nejhodnější") lidi, aby se zachránili, přičemž by uvěřil jen jeden.. (=Noe + jeho rodina)
I tak by mohlo PŘESNĚ platit to, co je napsáno v Bibli (a to, že Bůh způsobil potopu a zároveň Bůh varoval vybrané lidi), protože i když si jakékoliv bytosti myslí, že jednají ze své vůle, Bůh skrze ně může působit..
Zrovna jsem četla volání po přepsání/upřesnění Biblických veršů:
o tom, že Bůh posílá na pomoc dobrým lidem dobré bytosti, když i ty dobré bytosti mají svobodnou vůli, takže je nemůže nikdo poslat (nemůže jim to "přikázat"). Tadyto lze objasnit na příkladu zla, protože co chtějí zlé bytosti? "Osvobodit se" od empatie, která je "svazuje" (=jakoby nutí, aby dělali dobré věci..). Z toho vyplývá, že dobré bytosti jednají ze svobodné vůle, když někomu pomůžou, ale zároveň je tam Bůh jakoby "vyšle", protože působí skrze empatii (ten jeho "příkaz").
Tzn. tyto biblické verše si v ničem neprotiřečí, protože Bůh vyšle na pomoc dobré bytosti tím, že ony cítí empatii, a tak samy chtějí pomoct. Je to obojí zároveň (=svobodná vůle jednotlivce se shoduje s Boží vůlí, která obětem "posílá pomoc").