Bůh se sice musel ponížit kvůli hříchu lidí, ale zároveň vytvořil svět i kvůli tomu, aby v něm také mohl být/žít (když by chtěl = jakože nemusí, ale když Bůh vytvoří nějaký svět, tak by bylo divné, kdyby v tom světě nikdy nechtěl žít..pokud tedy jím vytvořené bytosti se svobodnou vůlí ten svět nezměnily k horšímu..ale zase: jelikož to je Bůh, tak by mohl nežádoucí účinky světa vůči sobě blokovat, tzn. je to jeho svobodná vůle, jestli do světa, který stvořil, půjde - ale z logiky věci když něco vytvořím, tak bych se tam minimálně alespoň podívala, ale spíš je lepší trvalejší investice; takže na základě lidského uvažování - když byli lidé stvořeni k Božímu obrazu - se to dá odhadnout).